31.12.2018 Jarosław Sellin: Nie rezygnujemy z reformy sądownictwa

frondaMyśmy się nie wycofali z reformy wymiaru sprawiedliwości, również w tym wymiarze jakim jest SN. Zwracam uwagę, że dwie izby, przed którymi sędziowie się bronili, bo ich sobie nie życzyli, jednak zostały w tym SN zainstalowane i zaczęły swoją pracę" - mówił Jarosław Sellin komentując wprowadzenie w życie poprawek dotyczących wcześniejszej reformy sądownictwa.

Polityk prawa i sprawiedliwości stwierdził, że rząd Mateusza Morawieckiego nie rezygnuje z wprowadzania zmian, które usprawnią polski wymiar sprawiedliwości.

Jak podkreślił, zwykli obywatele muszą czuć, że reformy dobrej zmiany idą w dobrą stronę.

"Są też nowi sędziowie ew SN. Być może symbolicznie niektórzy to tak odczytują, natomiast my nie rezygnujemy z reformy wymiaru sprawiedliwości. Nawet niedawno minister sprawiedliwości przedstawił szereg nowych pomysłów związanych z reformami kodeksów, które mają wreszcie doprowadzić do tego, że w tym codziennym kontakcie z sądami ludzie odczują bardzo szybkie przyspieszenie procedury rozpatrywania ich spraw, żeby się doczekiwać po prostu sprawiedliwości szybciej, niż dotąd, bo to główna bolączka, jak sądzę i dalsze reformy też będą przeprowadzane. To nie jest łatwy proces. Reforma wymiaru sprawiedliwości niereformowanego od upadku komunizmu to proces obliczony na lata. Przez trzy lata zrobiliśmy już wiele i ta reforma będzie kontynuowana" - powiedział Sellin na antenie Trójki Polskiego Radia.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search