23.11.2018 Jarosław Sellin: jesteśmy zainteresowani podpisaniem aneksu do umowy ws. Muzeum Żołnierzy Wyklętych

polskie radio pl logoJesteśmy zainteresowani, jako ministerstwo kultury, podpisaniem z nowym prezydentem Ostrołęki aneksu do umowy ws. Muzeum Żołnierzy Wyklętych - poinformował wiceminister kultury Jarosław Sellin. To pozwoli zabezpieczyć środki na kolejne miesiące, żeby dokończyć tę budowę - dodał. ellin odniósł się do informacji piątkowym "Naszym Dzienniku", że powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych nie ma zapewnionych środków na swoją działalność na przyszły rok. Według planów inwestycja miała zostać sfinalizowana do końca 2018 r.

Wiceminister kultury odnosząc się do tej informacji podkreślił, że MKiDN jest zainteresowane "podpisaniem aneksu do tej umowy, który wydłuży termin, zabezpieczy środki na kolejne miesiące, żeby dokończyć tę budowę".

Zaznaczył, że aneks do umowy powinien być podpisany z prezydentem Ostrołęki, a prezydent po wyborach samorządowych się zmienił. - Teraz czekamy na inicjatywę nowego prezydenta, zapraszamy go do ministerstwa, żeby tego aktu dokonać, żeby dokończyć to muzeum, żeby miało wystawę stałą itd. - dodał wiceszef MKiDN.

- Myślę, że to jest wszystko możliwe w 2019 r., ale trzeba zrobić aneks do umowy, która wygasa z końcem tego roku, na tym polega problem - wyjaśnił Sellin.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search