5.11.2018 Jarosław Sellin o rocznicy odzyskania niepodległości: realizujemy marzenia Polaków

pr 2- Najpierw zbadaliśmy w jakiej formie Polacy lubią obchodzić swoje narodowe święta. W odpowiedziach przede wszystkim padało, że chcieliby mieć uroczystości w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a nie tylko obserwować je w telewizji. Dlatego uruchomiliśmy program "Niepodległa" - mówił w Dwójce wiceminister kultury. Wysłuchaj nagrania audycji

Polska Niepodległa - serwis specjalny Polskiego Radia
Jednym z założeń rządowego programu, jak dodał Jarosław Sellin, jest wspieranie inicjatyw lokalnych i regionalnych. - Zrealizowano już około dwóch tysięcy trzystu różnego radzaju wydarzeń, a przed nami kolejnych tysiąc trzysta, również w tych kluczowych dniach: 10, 11 i 12 listopada. To oznacza, że średnio w każdej gminie jest jakieś wydarzenie, a w każdym powiecie - od siedmiu do dziewięciu. To dobrze, bo chodziło właśnie, żeby uwspólnotowić te obchody - podkreślał pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Tegoroczna wyjątkowa rocznica świętowana jest także poza granicami Polski. - W ciągu kilku lat zaplanowanych jest w sumie około czterystu różnych wydarzeń, od największych miast USA, przez całą Europę aż po Japonię. O szczegółach będziemy mówić dziś (5.11) w Instytucie Adama Mickiewicza - tłumaczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Do kiedy będzie działał program "Niepodległa"? Jakie wydarzenie kulturalne, jako pierwsze w historii, będzie transmitowane 11 listopada przez trzy największe telewizje w Polsce? Dlaczego obóz rządzący nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości? Czy organizowany na Krakowskim Przedmieściu Festiwal Niepodległości będzie konkurencją dla marszu? O tym w nagraniu audycji.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search