15.10.2018 Posiedzenie Komitetu Sterującego projektem budowy Muzeum-Miejsca Pamięci w Sobiborze

mkidn 01 cmyk15 października br. odbyło się 11. posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Sterującego projektem utworzenia nowego Muzeum-Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze. W spotkaniu, któremu przewodniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, uczestniczyli przedstawiciele Holandii, Izraela, Słowacji i Polski, którzy wchodzą w skład Komitetu.

Posiedzenie Komitetu odbyło się w dzień po oficjalnych obchodach upamiętniających 75. rocznicę powstania więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele państw, z których pochodziły ofiary, członkowie rodzin ofiar oraz licznie zgromadzeni goście.

Członkowie Komitetu z zadowoleniem śledzą postępy trwających prac. Otwarcie muzeum planowane jest na 2020 rok. W bieżącym roku projekt ma otrzymać wsparcie finansowe od rządu Republiki Federalnej Niemiec.

Członkowie Komitetu wyrazili zadowolenie z dotychczasowych działań, mających na celu utworzenie nowego Muzeum-Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze. Wyrazili uznanie dla wszystkich zaangażowanych w budowę i wspieranie projektu.

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search