31.08.2018 Solidarność doceniła zdolnych uczniów z Pomorza. Stypendia rozdane

radiogdanskSolidarność doceniła zdolnych uczniów i przyznała stypendia. 23 młodych Pomorzan otrzymało po 1200 złotych ze specjalnego funduszu.
Stypendia Funduszu Stypendialnego NSZZ "Solidarność" rozdano po raz szesnasty. To już tradycja, by w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych uhonorować w ten sposób młodych ludzi.

- To wyjątkowe, młode osoby. Mają nie tylko doskonałe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, ale także wiele pasji. Na te pasje potrzebne są środki, a my te środki jako Solidarność dajemy. Do tej pory przyznaliśmy 631 stypendiów - powiedziała Radiu Gdańsk Anna Kocik, członek kapituły funduszu. Środki na stypendia gromadzone są dzięki darczyńcom, którzy wspierają fundusz.

W tym roku wyróżniono 23 osoby z całego Pomorza - 19 z nich odebrało stypendia podczas uroczystości w Sali BHP. 4 stypendia zostały ufundowane uczniom ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie noszącej imię Bohaterów Grudnia 1970 i Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach im. NSZZ Solidarność.

MARZENIA MŁODYCH

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia, niejednokrotnie mogą się pochwalić średnią powyżej 5,5 - jedna z wyróżnionych uczennic ma średnią 6,0. Jak zaznaczali młodzi, otrzymane środki pomogą im w dalszym dokształcaniu.

- W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem, te pieniądze chciałabym przeznaczyć na przedmioty, które pomogą mi w nauce - mówi Adrianna Kordowska z SP nr 14 w Gdańsku. Dziewczynka oprócz tego chciałaby także zostać... piosenkarką. Z kolei Agnieszka Pazda z Kościerzyny powiedziała, że stypendium, jakie otrzymała, ma dla niej wysoką rangę. - To dla mnie duże przeżycie, że mogę tutaj być, wśród takich gości. To duże wyróżnienie. Takie stypendium to dobra rzecz. Myślę już o maturze i o studiach, pieniądze na pewno przydadzą się na jakieś zajęcia dodatkowe czy korepetycje - dodała.

Podczas uroczystości wyróżniono też artystę Andrzeja Piwarskiego. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin wręczył mu medal "Gloria Artis". Malarz, grafik i animator życia artystycznego całą swoją twórczość oparł na cyklach poświęconych walce robotników o swoje prawa i powstanie Solidarności.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search