4.07.2018 Program "Niepodległa" – rekordowa liczba wydarzeń

Pr24W "Rozmowie kulturalnej" podsumowanie m.in. przygotowa do centralnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Gościem Polskiego Radia 24 był wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak podkreślił, w tym roku Ministerstwo Kultury dofinansowało rekordową liczbę wydarzeń lokalnych. Wysłuchaj nagrania audycji

Święto Niepodległości obchodzono w całej Polsce. W Sulejówku pod Warszawą mieszkańcy i przyjezdni rozwinęli biało-czerwoną flagę o długości 1200 m próbując pobić w ten sposób rekord na najdłuższą flagę ustanowiony w 2013 roku w SzczecinieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podsumowało przygotowania do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Dotychczas odbyło się ponad 700 wydarzeń kulturalnych, zarówno koncerty, wystawy, jak również gry miejskie czy rekonstrukcje historycznie. To tylko część z zaplanowanych przedsięwzięć, organizowanych i dofinansowanych w ramach programu dotacyjnego „Niepodłegła”.

- Zależało nam na wydarzeniach wciągających, również na poziomie lokalnym. Tak, by Polacy mogli przeżywać uroczystości Stulecia Odzyskania Niepodległości nie tylko poprzez uroczystości centralne w telewizji, ale także mieli wydarzenia w swoim miejscu zamieszkania – mówi Jarosław Sellin, pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Jarosław Sellin wspomniał również o projekcie rejsu dookoła świata. – "Dar młodzieży" dopłynie na "Światowe dni młodzieży" do Panamy, na spotkanie z papieżem Franciszkiem, a przez cały rok będzie promował nasz kraj i obchody niepodległości w różnych miejscach świata – dodał wiceminister kultury.

- W tym roku do programu lokalnego otrzymaliśmy rekordową liczbę 2500 wydarzeń, zaplanowanych od lipca do października. Być może ogłosimy jeszcze jeden nabór na dofinansowanie lokalnych przedsięwzięć, pod koniec roku – poinformował Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search