18.05.2018 Wiceminister kultury Jarosław Sellin na 74. rocznicy bitwy o Monte Casino

papUroczysta msza św. na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino oraz Apel Poległych - to główne uroczystości przygotowane z okazji 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino, w których będzie uczestniczył wiceminister kultury Jarosław Sellin - poinformował PAP resort kultury.

Sellin dwudniową wizytę we Włoszech rozpocznie w piątek. Oprócz udziału w uroczystościach na Monte Cassino zaplanowane jest też spotkanie m.in. z rektorem Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

"Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie – te słowa wypisane na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino są dla nas zobowiązaniem, by pamięć o polskich żołnierzach była przekazywana z pokolenia na pokolenie" - powiedział wiceminister kultury, cytowany przez MKiDN.

Sellin podkreślił, że wzgórze Monte Cassino jest symbolem "wielkiego umiłowania ojczyzny i wierności służbie". "Pamiętamy i będziemy dbali o pamięć o tych, którzy za naszą wolność przelali krew" - dodał.

Uroczystości 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino odbędą się w piątek na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, gdzie wśród pochowanych żołnierzy spoczywa gen. Władysław Anders. W uroczystościach weźmie udział polska delegacja weteranów z m.in. szefem MON Mariuszem Błaszczakiem i MSWiA Joachimem Brudzińskim. Podczas uroczystości odczytany zostanie Apel Poległych. Tego samego dnia pielgrzymka złoży kwiaty przy pomniku 3. Dywizji Strzelców Karpackich, 5. Kresowej Dywizji Piechoty oraz 4. Pułku Pancernego "Skorpion"

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search