08.05.2018 Sellin: Planujemy produkcję broadwayowskiego musicalu o Paderewskim

rp pl logo- Mogę powiedzieć, że my również planujemy produkcję broadwayowskiego musicalu opartego na historii Ignacego Jana Paderewskiego. Są już rozpisane konkursy i twórcy klasycznych musicali już się za to wzięli - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

- Może on zostać później zekranizowany, o ile rzeczywiście będzie udany. Zajmuje się tym Instytut Adama Mickiewicza - dodał Sellin w rozmowie, która w środę ukaże się w "Gazecie Polskiej".

O tym, że "bohaterem opowieści o odzyskiwaniu niepodległości" będzie Ignacy Jan Paderewski, mówił już w zeszłym roku Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.

Sellin w rozmowie z "Gazetą Polską" zadeklarował też, że planowane jest otwarcie muzeów Historii Polski, Józefa Piłsudskiego oraz Jana Pawła II. - Z badań wynika, że papież Polak to największa osoba w 1000-letniej historii Polski, a nie mamy muzeum mu poświęconego. To w Wadowicach, bardzo cenne, skupia się na jego dzieciństwie i młodości - powiedział wiceminister. Dodał, że Muzeum Józefa Piłsudskiego będzie otwarte w ciągu czterech lat.

Inne nowe muzea, które przybędą na mapie Polski, to Muzea Żołnierzy Wyklętych w Warszawie i Ostrołęce, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które zostanie wydzielone z Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Sellin dodał też, że "jest szansa", że do 2020 roku powstanie łuk triumfalny na placu na Rozdrożu w Warszawie.

Cała rozmowa z Jarosławem Sellinem zostanie opublikowana w środowym wydaniu "Gazety Polskiej".

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search