26.04.2018 "Nasza historia ma dwa kolory. Nie pisz na fladze" hasłem kampanii społecznej skierowanej do Polaków

polskie radio pl logoDrugiego maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, rozpocznie się kampania społeczna pod hasłem "Nasza historia ma dwa kolory. Nie pisz na fladze". Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin wyjaśnił, że jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków na temat wartości barw i symboli narodowych oraz ich poprawnego wykorzystywania.

- Chcemy kampanią doprowadzić do tego, żeby w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, Polska była bardzo biało-czerwona - powiedział Jarosław Sellin. Jak dodaje, "celem akcji jest budowanie szacunku dla flagi państwowej, ponieważ często nie traktujemy jej w odpowiedni sposób".

Dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia Paweł Kwieciński zapowiedział, że kampania będzie obecna na antenach Polskiego Radia. Powiedział, że zaistnieje ona zarówno w formie materiałów informacyjnych, spotów przypominających o tym, czym są barwy narodowe, rozmów, specjalnych gości oraz reportaży. - Będziemy opowiadać naszym słuchaczom o fladze historiami ludzi, opisami sytuacji i obecnością w tych miejscach, gdzie jest biało-czerwono- dodał.

Inicjatywa Grupy LOTOS, Narodowego Centrum Kultury, programu Niepodległa oraz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search