24.04.2018 Sellin: Tusk po powrocie do Polski jest skazany na pozycję Kwaśniewskiego

tvp1 bTrudno mi uwierzyć w skuteczny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Myślę, że jest skazany raczej na pozycję np. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który rozstał się z prezydenturą jeszcze w stosunkowo młodym wieku, ale już było oczywiste dla Polaków, że czynnego powrotu do polskiej polityki już raczej nie ma szans – powiedział w „Kwadransie politycznym” wiceminister kultury Jarosław Sellin. Zobacz nagranie programu

Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pytany w TVP 1 czy zeznania przed sądem Donalda Tuska można traktować, jako inaugurację jego kampanii prezydenckiej stwierdził, że nie zna jego planów byłego premiera.
– Ale trudno mi uwierzyć w skuteczny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Myślę, że jest skazany raczej na pozycję np. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który rozstał się z prezydenturą jeszcze w stosunkowo młodym wieku, ale już było oczywiste dla Polaków, że do czynnego powrotu do polskiej polityki już raczej nie ma szans – ocenił Sellin.

– Myślę, że tak samo będzie z Donaldem Tuskiem – dodał i podkreślił, że przed szefem PE jeszcze sporo konieczności składania wyjaśnień, nie tylko w sprawie smoleńskiej, ale też różnych afer, zwłaszcza afery Amber Gold.

– Chodzi o uczestnictwo w tym podejrzanym biznesie jego syna itd. – powiedział gość programu. – Więc będzie miał co Donald Tusk jeszcze robić na polskim podwórku, jeśli chodzi o zeznania przed prokuraturą czy sądami – ocenił Jarosław Sellin w TVP 1.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search