8.04.2016 A to dobre! Leszczyna w "Woronicza 17": To nie były afery PO. Tusk położył im kres. Sellin: Robicie z Polaków osoby niepełnosprawne intelektualnie

wpolityceTo, co nazywacie aferami PO - afera hazardowa, która teraz została rozszczelniona przez rząd PiS, to ja każdemu rządowi życzę takich afer. Afera hazardowa została wykryta przez ministra Kapicę, a Tusk położył jej kres. Polityków spotykających się z szemranymi osobami, nie ma już od dawna w Platformie Obywatelskiej— stwierdziła w „Woronicza 17” w TVP Info posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna, odnosząc się do mającej powstać komisji śledczej, która zajmie się wyłudzeniami podatku VAT.

Dziś powinniśmy mówić nie o odgrzewanych kotletach, że PO ponosi odpowiedzialność za coś, bo przegrała wybory. PO poniosła odpowiedzialność politycznej. Żadnej innej nie poniosła i nie poniesie, bo te afery były wydmuszkami. Afera stoczniowa to jest dzisiaj. Pompowane są tam pieniądze, a stocznie upadają. To są afery— bredziła Leszczyna.

Wiceminister Jarosław Sellin zachęcił opozycję do kontynuowania swojej kłamliwej narracji, ponieważ będzie to oznaczało, że Polacy uznają, że traktuje się ich jako osoby niepełnosprawne intelektualnie.

To jest dla Polaków obraźliwe. Powstanie komisja śledcza, która zbada, co zrobiliście. Komisje śledcze już udowadniają, jaki był parasol ochronny państwa nad przestępcami. Przypomnę pani poseł, że pozbyliście się Chlebowskiego, bo spocił się na konferencji prasowej. Schetyna jakoś nie zniknął z polityki. PO przymykała oko na wiele i myślę, że ustalenia komisji śledczej ws. VAT będą bardzo ciekawe— dodał Sellin.

W czasie, kiedy my rządziliśmy w latach 2005-2007 byliśmy w czołówce krajów z najniższą luką VAT-owską. Kiedy PO przejęła władzę, momentalnie spadliśmy do ogona tego rankingu— przypomniał wiceminister.

Minister Dera do listy afer PO dorzucił jeszcze aferę informatyczną. Dodał, że one wszystkie mają jeden spójnik - PO była nieodpowiedzialna jeśli chodzi o pomnażanie majątku Skarbu Państwa.

Ponosił on straty, a bogacili się przestępcy. We wszystkich aferach widzimy, że władza nie zapobiegała działaniom przestępczym. Dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy pokazały, że nie trzeba wiele, żeby to zmienić
— mówił Dera.

Za rządów PO to, co powinno działać, nie działało. Dlaczego tak się działo?— pytał minister Dera.

W odpowiedzi Izabela Leszczyna stwierdziła, że to nie były afery Platformy Obywatelskiej ale oszustów.

Premier Tusk i wiceminister Kapica na to nie pozwalał. Nie możecie tego nazywać naszymi aferami, bo my sobie z tym poradziliśmy. Dlaczego nie przesłuchujecie ministrów Kamińskiego i Wąsika? Afera reprywatyzacyjna to afera PiS nie PO— atakowała Leszczyna

Jarosław Sellin przypomniał, że to za czasów PO nauczyciele języka polskiego byli ministrami finansów.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search