8.02.2018 Jarosław Sellin odniósł się do demonstracji pod polską ambasadą w Tel Awiwie Telewizja Republika

republika– Najważniejsze są jego intencje noweli ustawy o IPN, a one są takie, że chcemy stanowczo walczyć z kłamstwem, które jest częścią kłamstwa oświęcimskiego, mianowicie ze sformułowaniami "polskie obozy śmierci" czy "polskie obozy zagłady" - podał sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin w rozmowie na antenie Polsat News.

 

Jarosław Sellin na antenie telewizji Polsat News odniósł się do demonstracji ocalonych z Holokaustu przed polską ambasadą w Tel Awiwie. – Chcemy żeby Żydzi byli naszymi sojusznikami w walce z tym kłamstwem - stwierdził.

– Nieporozumienie polega na tym, że część opinii publicznej w Izraelu, co rezonuje w USA, uznała, że to prawo nie pozwoli mówić prawdy szczegółowej o incydentach, które miały miejsce podczas II wojny światowej - kontynuował.

– My spokojnie tłumaczymy, że to nieprawda, że chcemy walczyć ze zjawiskiem takich uogólniających kwantyfikatorów, polegających na tym że się mówi, że naród polski, albo państwo polskie brały udział albo są współwinne Holokaustu, bo to jest straszliwe, krzywdzące nas kłamstwo - podsumował Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search