01.02.2018 Wiceminister Sellin: "Jak można chęć walki z fałszywymi kodami pamięci uznać za negowanie Holokaustu?"

wpolityceTo bolesne zapowiedzi i będziemy musieli się z nimi zmierzyć w spokojnym dialogu. Będzie ta grupa, na którą się umówili premierzy Polski i Izraela. (…) Kompletnie tych zarzutów nie rozumiem. Jak można chęć walki z fałszywymi kodami pamięci uznać za negowanie Holokaustu? — mówił w „Sygnałach Dnia” (Polskie Radio 1) wiceminister Jarosław Sellin, odnosząc się do projektu Knesetu, wymierzonego w polską ustawę o IPN.

Mam nadzieję, że Izrael zrozumie, że Polska ma prawo do ochrony swojego dobrego imienia — powiedział wiceminister kultury.

My tylko chcemy uzupełnić kłamstwo oświęcimskie o jeszcze jeden element - kłamstwo o „polskich obozach”— dodał.

Żydzi maja prawo mówić o wyjątkowości Holokaustu (…). Bo cały aparat państwa został zaangażowany na chłodno do mordu fabrycznego i celem wymordowania całego narodu. To niespotykane w historii ludzkości. Ale prawdą jest również, że okrutna wojna wszczęta przez Niemców i Sowietów dotknęła i ofiary były w różnych narodach. A proporcjonalnie do liczby ludności obywateli Polska była drugą ofiarą — mówił.

Nie możemy o tym zapominać i musimy światu o tym opowiadać — dodał.

Taką systematyczną i trwałą polityką historyczną można prowadzić przez istnienie i systematyczne działanie instytucjonalne, które się tym zajmują. (…) Tego brakuje, dopiero to nadrabiamy — stwierdził.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search