12.01.2018 Wiceminister Sellin: „Tęsknię za opozycją. Chciałbym, żeby była i tworzyła alternatywę. Od dwóch lat niczego takiego nie widzę”

wpolityceTęsknię za opozycją. Chciałbym, żeby była i tworzyła alternatywę. Prawdziwa opozycja to taka, z którą jest o czym rozmawiać , która przedstawia alternatywny program. Od dwóch lat niczego takiego nie widzę. Dwie partie, które same nazwały się totalną opozycją, konkurują kto będzie większym „antypisem” — powiedział w programie „Gość Wydarzeń” (Polsat News) wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Polityk PiS skomentował ostatnią porażkę opozycji, która wynikła ws. głosowania nad projektem aborcyjnym autorstwa Barbary Nowackiej.

Opozycja jest totalnie zagubiona, nie rozumie mechanizmów polityki i na czym polegają głosowania w Sejmie — powiedział Sellin.

U nas sytuacja była klarowana. W takich sprawach głosujemy jednak z własnym sumieniem — dodał.

Wiceminister Sellin stanowczo sprzeciwił się stwierdzeniu, że „kobiecie powinno dać się wybór”.

Jaki wybór ma człowiek, który już istniej i chce żyć? Czy jednemu człowiekowi można dawać prawo, by zabijał drugiego? To absolutnie fundamentalne — mówił.

Wszystkie projekty aborcyjne, skrajnie zaostrzające, zakładają, że będzie wolność decyzji o zabijaniu dziecka poczętego do 3 miesiąca. Pytam bardzo precyzyjnie, od kiedy zaczyna się człowiek? Wtedy możemy dyskutować. Jeżeli nie od czasu poczęcia, to od kiedy? — pytał.

Zabijanie dzieci tylko z tego powodu, że są chore, powinno być wyeliminowane. To eugenika, barbarzyństwo, które było wprowadzane w najgorszych systemach totalitarnych, by poprawić np. rasową kondycję narodu. Wiemy, kto w historii naszej cywilizacji pierwszy wprowadzał takie prawo — podkreślił polityk obozu rządzącego.

Wiceminister Sellin odniósł się także do krytyki Ryszarda Czarneckiego za słowa o europosłance PO

Film, w którym wystąpiła Róża Thun, był skandaliczny. Zrobiono go na użytek niemieckiej telewizji publicznej, sprzedając totalne nieprawdy o sytuacji w Polsce. To europosłanka, która przyłączyła się do głosowania nad procedurą, która na samym końcu pozbawia Polski suwerenności— mówił.

Kto z tym apelem [przeciwko Czarneckiemu – red.] wystąpił? Np. Vehrhofstadt, który ośmielił się nazwać tysiące Polaków faszystami. Raczej ci europosłowie powinni zająć się nim, czy Tuskiem— powiedział, wskazując na ostatnią skandaliczną wypowiedź szefa RE, który zdaniem Sellina sam „kapitulował przed Rosją”.

Wszystko dowodzi, że Donald Tusk płaszczył się przed Rosją, a teraz oskarża o to innych — dodał.

Wiceminister kultury został również zapytany o sprawę abonamentu medialnego.

Rozważamy taką możliwość. Bo z abonamentem jest tak, że jednak większość go nie płaci i trudno znaleźć mechanizm, by ich do tego skłonić. Kryzys abonamentu skutkuje także kryzysem finansowym mediów publicznych — stwierdził Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search