29.11.2023 J. Sellin: dalej pełnię swoją funkcję wiceministra

wnp pl logoDalej pełnię swoją funkcję wiceministra, staram się pomagać nowej pani minister kultury Dominice Chorosińskiej - powiedział w środę wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin (PiS) w Republika TV.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł nowy rząd Mateusza Morawieckiego, utworzony po wyborach parlamentarnych w tzw. pierwszym kroku konstytucyjnym. Szefową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została Dominika Chorosińska.

Jarosław Sellin, zapytany o swój status w resorcie kultury, powiedział, że "oczywiście, wraz z powstaniem nowego rządu wiceministrowie starego rządu Mateusza Morawieckiego złożyli wnioski o dymisję". Zastrzegł jednak, że "te wnioski muszą być przyjęte przez premiera".

Poinformował również, że "na razie, w moim przypadku przynajmniej, nie są przyjęte". "Dalej pełnię swoją funkcję wiceministra, staram się pomagać nowej pani minister kultury Dominice Chorosińskiej" - powiedział.

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, PiS zdobyło 194 mandaty, co nie daje większości co najmniej 231 posłów, dlatego w przypadku nieuzyskania wotum zaufania w Sejmie misja rządu Morawieckiego zakończy się po dwóch tygodniach.

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search