21.09.2023 Sellin o filmie „Zielona granica”: Wygląda na to, że to typowa propagandówka

nasz dziennik 600x321Wygląda na to, że typowa propagandówka została stworzona – powiedział dziś wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w jednej ze stacji radiowych, pytany o film Agnieszki Holland „Zielona granica”.

„Śledzę dyskusję, wywiady, występy w mediach oraz trailery i fragmenty filmu, które można w internecie zobaczyć, jak również opinie prasy białoruskiej i rosyjskiej na temat tego filmu. Stawiam tezę, że gdyby pani Agnieszka Holland miała możność wysłania tego filmu na jakiś międzynarodowy festiwal filmowy do Mińska albo Moskwy, to zdobywałaby wszystkie nagrody – tak ten film się tam podoba, bo idzie oczywiście w sukurs tej całej kłamliwej propagandzie rosyjsko-białoruskiej na temat tego, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy, stereotypizuje Polskę, opowiada bardzo źle o Polsce i polskim mundurze, polskich służbach” – zaznaczył Jarosław Sellin.

Podkreślił, że „w rządzie wiemy, że każdego dnia każdy strażnik graniczny, idąc na służbę, żegna się ze swoją rodziną bez pewności, czy go jakieś nieszczęście nie spotka, i rodzina każdego dnia to przeżywa”. „Tak wygląda ofiarność i służba polskich strażników granicznych na tej granicy” – wskazał.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search