23.06.2022 Sellin: Musimy powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką opozycji

Pr24- Wybory, które odbędą się jesienią przyszłego roku, to nie będą tylko i wyłącznie wybory, kto będzie rządził Polską, lecz wybory, co będzie z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Dodał, że Zjednoczona Prawica musi "powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką, którą proponuje opozycja". Wysłuchaj nagrania audycji 

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Błaszczaka na urząd wicepremiera. Minister obrony narodowej zastąpi w tej roli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który we wtorek ogłosił swoje odejście z rządu. W wywiadzie dla TVP prezes Prawa i Sprawiedliwości zasugerował także, że obecny szef Ministerstwa Obrony Narodowej może zostać jego następcą w roli lidera formacji.

"To będą wybory pod tytułem, co będzie dalej z Polską"
- Jarosław Kaczyński był w rządzie 20 miesięcy. W tym czasie zrealizował dwie ważne rzeczy: ustawę o obronie ojczyzny (...) oraz wniósł jako wicepremier, minister w naszym rządzie ustawę o ochronie ludności w razie katastrof naturalnych, która jest już w końcowej fazie procedowania - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Dodał, że Jarosław Kaczyński z rządu chciał już odejść na początku roku, ale wybuchła wojna na Ukrainie. - W związku z tym uznał, że musi przedłużyć swoją misję rządową. Jednak okazało się, że wojna na Ukrainie najprawdopodobniej, niestety, potrwa dłużej, niż przewidywaliśmy na początku. (...) Dlatego Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że obecnie należy zająć się tym, co jest dla naszego środowiska politycznego najważniejsze, czyli przygotowaniem do wyborów - wyjaśnił.

- Wybory, które odbędą się jesienią przyszłego roku, to nie będą tylko i wyłącznie wybory, kto będzie rządził Polską, lecz wybory, co będzie z Polską - stwierdził Jarosław Sellin. Dodał, że Zjednoczona Prawica musi "powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką, którą proponuje opozycja".

- Liczę na to, że będziemy udowadniać Polakom przydatność i pożyteczność tego rządu aż do samych wyborów i dzięki temu wygramy tę trzecią kadencję - powiedział.

"Spekulacje należy odłożyć na bok"
Jarosław Sellin odniósł się również do spekulacji dotyczących tego, że Mariusz Błaszczak miałby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego jako lidera PiS. - Takie spekulacje należy odłożyć na bok, ponieważ nic na to nie wskazuje. My jako politycy Zjednoczonej Prawicy nie chcemy tego, aby Jarosław Kaczyński zrezygnował z polityki - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Podkreślił również fakt, że "już od kilku lat premierem naszego rządu jest Mateusz Morawiecki i tak pozostanie". - Nie słyszałem o żadnych planach czy rozmowach, aby było inaczej. Pozycja premiera Morawieckiego (...) jest mocna - zaznaczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search