16.09.2021 "Pojęcie »kultura« jest rozumiane bardzo szeroko". Jarosław Sellin o zmianie nazwy ministerstwa

Pr24- O sporcie bardzo często mówimy w kategoriach kultury fizycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

Wysłuchaj nagrania audycji

Ruszył Narodowy Instagram Dziedzictwa. "Dla młodych social media mają największe znaczenie"
Gościem audycji był wiceminister kultury, Jarosław Sellin. Rozmowa dotyczyła zmiany nazwy resortu na Ministerstwo Kultury i Sportu. Jak wskazał rozmówca, "sport to jest ważna dziedzina życia publicznego". - Zajmujemy się nim intensywnie, nakłady na sport są powiększane - powiedział i dodał, że "sukcesy na olimpiadzie były widoczne i dwa razy większe niż przed pięcioma laty".

- Ja uważałem, że nawet nie trzeba zmieniać nazwy resortu przed ponad pół rokiem, bo nazywaliśmy się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - powiedział. - O sporcie bardzo często mówimy w kategoriach kultury fizycznej, więc tak naprawdę tego dodatku sport nie trzeba było dodawać - wskazał.

Jak podkreślił pojęcie "kultura" jest bardzo szeroko rozumiane. - Mówimy również o kulturze fizycznej - dodał.

Zapytany o możliwe kolejne zmiany w ramach resortu zaznaczył, że "od kierownictwa będzie zależało to, czy nastąpi jakaś rekonstrukcja formalna resortu albo też rekonstrukcje personalne". - Jednak zawsze takim decyzjom się podporządkujemy - podkreślił i dodał, że "będziemy realizować zadania Zjednoczonej Prawicy w ramach rządu w takim kształcie, w jakim liderzy środowiska to ustalą".

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search