14.06.2021 Kto wygra mecz? Goście "Śniadania Polityków" typują wynik spotkania ze Słowacją

radiogdanskPiotr Kubiak poprosił gości wtorkowego "Śniadania Polityków" o próbę przewidzenia wyniku pierwszego meczu polskiej reprezentacji podczas Euro 2020. Rywalami biało-czerwonych będą Słowacy. Zaproszeni politycy optymistycznie podchodzą do spotkania.
Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość) żartował, że jako wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu ma urzędowy obowiązek być optymistą. - Ale naprawdę jest we mnie nawet nieurzędowy optymizm. Myślę, że wygramy dzisiejszy mecz ze Słowacją w Petersburgu. Oczywiście dalej będzie już trudniej, bo Hiszpania i Szwecja są silniejszymi partnerami, ale przewiduję, że z grupy wyjdzie Polska i właśnie Hiszpania, i w ćwierćfinałach będziemy po prostu walczyć dalej. Przypuszczam, że dzisiejszy mecz może zakończyć się wynikiem 2:1 dla Polski – mówił.

MECZ O KLUCZOWYM ZNACZENIU
Optymizmem wykazał się również Sławomir Rybicki (Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska). - Wynik dzisiejszego meczu ze Słowacją będzie korzystny dla naszej reprezentacji, wygramy 2:0. To spotkanie ma kluczowe znaczenie. Jeżeli Polska je wygra, to kwestia awansu z grupy jest otwarta, bo następny mecz, z Hiszpanią w Sewilli, będzie niezwykle trudny. To będzie wyzwanie. Dzisiejsza rozgrywka jest zatem kluczem do dobrych wyników Polaków na Euro i głęboko wierzę w zwycięstwo Polaków – deklarował.

ZWYCIĘSTWO DWIEMA ALBO TRZEMA BRAMKAMI
Andrzej Kobylarz (Solidarna Polska) nie odbiegał od poprzedników. - Też jestem optymistą, uważam, że mamy bardzo mocny i ciekawy zespół. Widziałem wcześniejsze mecze sparingowe, wiem, że wprowadzono nowych zawodników. Uważam, że powinniśmy też wyjść z drugiego miejsca. Dzisiaj może paść wynik 2:1, ale myślę, że będzie 3:1 – przewidywał.

WYGRANA LUB REMIS PO JEDNEJ BRAMCE
Najbardziej ostrożny okazał się Michał Urbaniak (Konfederacja). - Nie mam szklanej kuli, więc trudno będzie coś trafić na 100 proc. Liczę, że jeśli przełamiemy się w meczu otwarcia i osiągniemy pozytywny wynik, uzyskując trzy punkty, to później tak zwany "mecz o honor" też jakoś pójdzie i zakończy się remisem. Co do dzisiejszego meczu, to obstawiam 2:1. Remis też nie byłby zły, ale pewnie będzie to remis przynajmniej po jednej bramce – podkreślał.

PIŁKA JEDNOCZY
Znana zasada, że piłka nożna jednoczy skłócone zazwyczaj osoby, potwierdza się – wszyscy politycy wierzą, że Polska wygra mecz albo przynajmniej zakończy go remisem. Komu udało się najtrafniej przewidzieć wynik? Przekonamy się po godzinie osiemnastej.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search