6.04.2021 Dorobek Krzysztofa Krawczyka nie może zostać zapomniany! Wiceminister kultury zapowiada wsparcie dla instytucji. Co to oznacza?

wpolityceKrzysztof Krawczyk odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają; instytucje, które zechcą jeszcze bardziej upowszechniać jego dorobek, mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

— Niesamowicie smutna wiadomość! Zmarł Krzysztof Krawczyk. Muzyk dopiero co opuścił szpital, w którym walczył z koronawirusem

— Wzloty i upadki kariery, wielka miłość oraz wiara. Tak wyglądało życie niezwykłego artysty. SYLWETKA Krzysztofa Krawczyka

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek, w szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu. Wcześniej leczył się na Covid-19 i w sobotę przed Wielkanocą, został zwolniony do domu. Miał 74 lata.

Nie tylko słowa
O artyście mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin.

[Krzysztof Krawczyk] odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają. Z jego nazwiskiem wiąże się początek polskiego big beatu, można powiedzieć też rocka, potem takiej zwykłej popowej piosenki, ale niezwykle przebojowej, nuconej przez miliony Polaków— zauważył Sellin.

Myślę, że tu jakakolwiek instytucja, czy radiowa, czy komercyjna, które zechce jego dorobek jeszcze bardziej upowszechnić, może liczyć na wsparcie Ministerstwa w ramach grantów, którymi dysponujemy— podkreślił.

Jak mówił, twórczość Krawczyka, „to jest kawał polskiej kultury, takiej popularnej kultury, takiej łączącej wspólnotę kultury”.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search