31.03.2021 Sellin: jak ktoś nadwyręży system Zjednoczonej Prawicy to elektorat będzie wobec niego okrutny

OpoleradioNasi mniejsi koalicjanci z Solidarnej Polski i Porozumienia od czasu do czasu chcą pokazać swoją odrębność, to jest problem; jak ktoś nadwyręży system Zjednoczonej Prawicy to elektorat będzie wobec niego okrutny - powiedział w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Sellin były pytany w TVP Info o wtorkowe głosowania w Sejmie nad poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. W dwóch głosowaniach PiS nie miał większości.

W pierwszym przypadku 10 posłów PiS głosowało inaczej niż pozostała część klubu. W przypadku drugiej poprawki dotyczącej podatku od samochodów kempingowych inne stanowisko niż posłowie PiS zajęło 13 posłów Porozumienia i siedmioro posłów Solidarnej Polski. Poprawka została przyjęta.

Sellin powiedział, że podczas tego pierwszego głosowania doszło do ewidentnej pomyłki. "Mieliśmy taki ciąg głosowań przeciw i nagle trzeba było zagłosować +za+ i część posłów się pomyliła" - wyjaśnił.

"Ale w drugim przypadku jednak widać było wyraźnie, że nasi mniejsi koalicjanci, bo ja jestem członkiem PiS, zagłosowali chyba świadomie za jedną z poprawek przy podatku akcyzowym pokazując czy demonstrując pewną odrębność. To oczywiście jest problem, ja go nie lekceważę, że od czasu do czasu nasi mniejsi koalicjanci chcą pokazać tę swoją odrębność" - powiedział Sellin.

Dodał jednak, że liderami Zjednoczonej Prawicy we wszystkich trzech środowiskach są "ludzie rozsądni, którzy wiedzą jaki mandat (wyborczy) otrzymali w 2019 r. "To najsilniejszy mandat od 30 lat polskiej, nowej demokracji i doskonale wiedzą, że jak ktoś ten system Zjednoczonej Prawicy nadwyręży to elektorat będzie wobec niego okrutny" - powiedział Sellin.

Poprawka, którą razem z opozycją poparli posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia dodaje przepis, wedle którego "jeżeli dokonanie w pojeździe samochodowym, innym niż samochód osobowy, zarejestrowanym na terytorium kraju, zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj tego pojazdu na samochód osobowy (w tym na samochód osobowy będący samochodem kempingowym) nastąpiło przed dniem 1 lipca 2022 r., obowiązek podatkowy z tytułu dokonania tych zmian powstaje z dniem 1 lipca 2022 r."

Jak wynika z informacji na stronie Sejmu, w głosowaniu nad tą poprawką Senatu udział wzięło 451 posłów, za odrzuceniem poprawki senackiej było 210 posłów, przeciw - 239, wstrzymało się 2 posłów, a nie głosowało - 9. Sejm poprawkę Senatu przyjął.

Przeciw odrzuceniu poprawki były wszystkie klubu i koła z wyjątkiem posłów PiS, którzy jako jedyni głosowali za odrzuceniem. Jednak wśród biorących udział w tym głosowaniu członków klubu PiS, 210 zagłosowało za odrzuceniem poprawki, ale 20 opowiedziało się przeciw odrzuceniu propozycji Senatu. Inne stanowisko niż posłowie PiS zajęło 13 posłów Porozumienia i siedmioro posłów Solidarnej Polski.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search