13.02.2021 Wiceminister o konflikcie w Porozumieniu: wolałbym, żeby takiej sytuacji nie było

onet logoNajważniejsze jest to, że po obu zwaśnionych stronach wewnątrz Porozumienia padają deklaracje, że ten spór nie zagraża w żaden sposób stabilności Zjednoczonej Prawicy - podkreślił w rozmowie w RMF FM Jarosław Sellin.

- Dobrze nam się współpracuje w ostatnich kilku latach. Myślę, że z pożytkiem dla Polski. I ufam, że tak będzie - powiedział Sellin o współpracy wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy
- Zdaje się, że mimo tego zwaśnienia wewnętrznego większość reprezentacji parlamentarnej nadal twierdzi, że Jarosław Gowin jest liderem tego środowiska - dodał Sellin
Wiceminister kultury skomentował również trudną sytuację całej branży dotkniętej pandemią COVID-19. - (...) podwoiliśmy budżet ministerstwa, żeby instytucjom kultury pomóc. I nie histeryzujmy

Wiceszef resortu kultury był w sobotę gościem Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. Podczas rozmowy Jarosław Sellin został m.in. zapytany o konflikt w Porozumieniu. - Co się dzieje w Porozumieniu, nie jest dla mnie do końca jasne. Wolałbym, żeby takiej sytuacji nie było - powiedział wiceminister kultury.

- Zjednoczona Prawica to jest szeroka formacja złożona formalnie z trzech partii politycznych w tym właśnie z Porozumienia. Dobrze nam się współpracuje w ostatnich kilku latach. Myślę, że z pożytkiem dla Polski. I ufam, że tak będzie - powiedział Sellin.

Wskazał, że po obu zwaśnionych stronach wewnątrz Porozumienia padają deklaracje, że ten spór nie zagraża w żaden sposób koalicji. - Najważniejsze jest to, że padają deklaracje, że w żaden sposób ten spór wewnętrzny nie przekłada się na stabilność Zjednoczonej Prawicy - podkreślił.

Sellin o sytuacji w Porozumieniu: my nie chcemy być sędziami w tej sprawie
Sellin pytany o słowa Adama Bielana, który powiedział, że "Jarosław Gowin wpadł w furię" stwierdził, że to "są emocje". - To widać ewidentnie. My nie chcemy być sędziami w tej sprawie. Mówię o środowisku Prawa i Sprawiedliwości, bo ja należę do Prawa i Sprawiedliwości. Życzymy naszym przyjaciołom, kolegom i koleżankom z Porozumienia, żeby te sprawy wewnętrzne i ten spór jakoś wyjaśnili, żeby powrócili do współpracy - mówił.

Z kolei na pytanie, czy dla niego liderem Porozumienia jest nadal Jarosław Gowin odparł, że "o tej partii się na ogół tak mówiło Porozumienie Jarosława Gowina". - Zdaje się, że mimo tego zwaśnienia wewnętrznego większość reprezentacji parlamentarnej nadal twierdzi, że Jarosław Gowin jest liderem tego środowiska. Jeśli zbierze się Rada Koalicji, to – z tego, co wiem – Jarosław Gowin będzie zapraszany - przekazał.

- Najważniejsze jest to, że przedstawiciele wszystkich trzech partii tworzących Zjednoczoną Prawicę w parlamencie tworzymy jeden klub. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. I tak pozostanie - dodał.

Koronawirus: Jarosław Sellin o sytuacji instytucji kultury: nie histeryzujmy
- W pomoc dla obszaru kultury wpompowaliśmy w zeszłym roku około 6 mld zł: (...) podwoiliśmy budżet ministerstwa, żeby instytucjom kultury pomóc. I nie histeryzujmy - powiedział Jarosław Sellin, komentując trudną sytuację sektora kultury w dobie pandemii koronawirusa.

Jak podkreślił, "żadne poważne instytucje kultury nie zbankrutowały w ciągu roku, nie ma masowego bezrobocia wśród pracowników tych instytucji". - O to nam chodziło - to osiągnęliśmy - dodał.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search