07.01.2021 Jarosław Sellin: Fundusz Wsparcia Kultury? Nie wiem czy teraz opublikujemy listę

radio wroclaw logoGościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław był wiceminister kultury Jarosław Sellin.
"Wejście Orlenu na rynek medialny to dobry ruch. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych" - mówił na naszej antenie Jarosław Sellin. Wiceminister kultury tłumaczył w Rozmowie Dnia, że był zaskoczony przejęciem przez Orlen spółki Polska Press i nic nie wie o kolejnych ruchach. Wysłuchaj nagrania audycji

Wiceminister kultury dodał, że w żadnym dużym europejskim kraju nie doszłoby do takiej sytuacji, że obcy kapitał dominuje na rynku medialnym, zwłaszcza w prasie regionalnej.

- Monopole się rozbija, by była zdrowa konkurencja - tłumaczył Jarosław Sellin.

Prezydent Andrzej Duda mówił niedawno, że chciałby zobaczyć projekt dekoncentracji kapitałowej na rynku medialnym. - Idea takiego projektu w Ministerstwie Kultury już jest, w każdym momencie jesteśmy w stanie taki projekt zaprezentować. Musi być jednak zgoda kierownictwa politycznego - dodał Jarosław Sellin.

Wiceszef resortu kultury mówił, że na ratowanie kultury ministerstwo w ubiegłym roku przeznaczyło dodatkowe 6 miliardów złotych. Sporo kontrowersji wzbudził Fundusz Wsparcia Kultury i podział środków według algorytmu. Ostatecznie lista artystów została zrewidowana.

- Nie wiem, czy teraz opublikujemy tę listę. Boimy się, że znów zacznie się tzw. polskie piekiełko - dodał Jarosław Sellin.

- Na razie nie otrzymujemy sygnałów, by jakaś państwowa instytucja kultury miała kłopoty z przetrwaniem, ani nie słyszymy o masowych zwolnieniach - zakończył wiceminister kultury.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search