18.11.2020 Wiceminister kultury o Strajku Kobiet: Nie reprezentują wszystkich

tvp infoTe panie nie reprezentują wszystkich kobiet w Polsce; nie wszystkie kobiety utożsamiają się z ich postulatami. To jest uzurpacja, mówienie, że one reprezentują wszystkie kobiety w Polsce – powiedział w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Pytany w Radiu ZET o zapowiedzianą na środę wieczorem blokadę Sejmu przez działaczki Strajku Kobiet, które protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych po wyroku TK z 22 października, Sellin powiedział: „to nie Strajk Kobiet - tylko Strajk feministek, i nie krzyk kobiet – tylko krzyk radykalnych, czasami niestety też wulgarnych, polskich feministek”.

– Te panie nie reprezentują wszystkich kobiet w Polsce; nie wszystkie kobiety utożsamiają się z ich postulatami. To jest uzurpacja, mówienie, że one reprezentują (...) wszystkie kobiety w Polsce. To jest nieprawda – ocenił.

Sellin zwrócił uwagę, że opinie reprezentowane przez uczestniczki protestu „to nie jest opinia podzielana przez wszystkich Polaków, a na pewno też nie przez wszystkie kobiety”.

– Życzyłbym sobie, żeby jednak nie wprowadzać takiego ostrego, wulgarnego tonu, jaki te panie zaproponowały w ostatnich tygodniach, bo to psuje debatę publiczną – powiedział. I dodał: „to jest forma przemocy symbolicznej wobec nas wszystkich”.

Na środę zapowiedziany jest kolejny protest przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Demonstracja organizowana przez Strajk Kobiet ma się odbyć pod hasłem „Blokada Sejmu”.

Od 22 października w całym kraju odbywały się masowe protesty, zainicjowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, będące sprzeciwem wobec zaostrzenia - w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego - przepisów antyaborcyjnych. Rozwiązaniem mającym wyjść naprzeciw protestującym przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego ma być propozycja prezydenta Andrzeja Dudy.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search