22.11.2020 "Przeznaczyliśmy ponad 4 mld złotych od początku pandemii". Sellin o wsparciu dla polskiej kultury

Pr24- Kultura jest ratowana od początku pandemii. Gdy podsumujemy pieniądze przeznaczane na ten cel we wszystkich programach ratunkowych, to doliczymy się - od marca - kwoty ponad 4 mld zł. To drugi roczny, dodatkowy budżet naszego resortu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin

Wysłuchaj nagrania audycjiWysłuchaj nagrania audycji
Podczas epidemii koronawirusa z problemami borykają się także instytucje kultury. Podobnie jak niektóre inne organizacje czy przedsiębiorstwa, mogą one działać tylko w ograniczonym zakresie. Wielu artystów i ludzi związanych z organizacją kultury głośno mówiło o potrzebie wsparcia finansowego.

- Kultura jest ratowana od początku pandemii. Gdybyśmy podsumowali wszystkie pieniądze przeznaczane na kulturę we wszystkich programach ratunkowych, to byśmy się doliczyli - od marca - ponad 4 mld zł. To drugi roczny, dodatkowy budżet naszego resortu - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.

Jak zaznaczył, jednym z programów pomocowych jest Fundusz Wsparcia Kultury. - Wczoraj zakończyliśmy nabór. To 400 mln złotych przeznaczone m.in. na samorządowe instytucje kultury i na NGO-sy, ale także dla przedsiębiorców, którzy organizują wydarzenia o charakterze muzycznym czy teatralnym. Przyszło ponad 3 tysiące wniosków. Będziemy je rozpatrywać. Te 400 mln szybko rozdamy - powiedział wiceminister.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search