15.10.2020 Sellin: monopol w przestrzeni medialnej szczególnie szkodliwy dla interesu narodowego

Pr24- Zwłaszcza w obszarze prasowym dochodzi do pewnych zjawisk monopolistycznych kapitału zagranicznego pochodzącego z jednego kraju - Niemiec. To problem, który wcześniej czy później trzeba będzie rozwiązać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Wysłuchaj nagrania audycji

Jednym z elementów jesiennej ofensywy programowej Zjednoczonej Prawicy ma być ustawa dotycząca dekoncentracji kapitałowej w obszarze medialnym. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych powiedziała, że sprawa dekoncentracji mediów jest zawarta w pakiecie ustalonym przez liderów Zjednoczonej Prawicy.

 

"Ma zapobiec monopolowi w przestrzeni medialnej"

Jarosław Sellin wskazał, że jest to rozwiązanie, które funkcjonuje w różnych krajach Unii Europejskiej i jego założeniem jest zapobiegnięcie monopolowi w przestrzeni medialnej.

- Każdy monopol w kapitalizmie można rozbijać. We wspomnianej sferze jest on jednak szczególnie szkodliwy. Oprócz znaczenia biznesowego ma również znaczenie dla jakości debaty publicznej, dla jakości demokracji, a co za tym idzie, dla interesu narodowego - podkreślił wiceminister.

Sellin: czekamy tylko na decyzję polityczną

W rozmowie z Antonim Trzmielem, Sellin podkreślił, że zwłaszcza w obszarze prasowym, dochodzi do pewnych zjawisk monopolistycznych kapitału zagranicznego, pochodzącego z jednego kraju – Niemiec.

- To problem, który wcześniej czy później trzeba będzie rozwiązać. Mówimy o tym od lat i czekamy tylko na decyzję polityczną - wskazał.

©2005 - 2021 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search