25.07.2020 J. Sellin w "Śniadaniu w trójce"

logo pr3- Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać zadania mu powierzone - tak o wyborze Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego ds. pedofilii mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w Programie 3 Polskiego Radia. Tę kwestię komentowali też Jarosław Sellin (PiS), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15). Wysłuchaj nagrania audycji

Komisja do spraw pedofilii wybrała przewodniczącego. Jest nim Błażej Kmieciak. Ten fakt wzbudził oburzenie wśród części opozycji.

- Pan Kmiecik od lat jest związany z instytutem Ordo Iuris, które jest fundamentalistycznie i religijnie sprofilowane. Trudno sobie wyobrazić, by taka osoba była obiektywna w stosunku do kościoła katolickiego - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Lewicy.

Z tym stwierdzeniem nie zgodził się Jarosław Sellin. - Instytut Ordo Iuris to jest typowy think tank o charakterze konserwatywnym. Jeżeli mamy doszukiwać się tam jakiegoś fundamentalizmu, to dotyczyłby on przestrzegania polskiej konstytucji - ocenił.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search