23.07.2020 "Przewidujemy duże inwestycje w polską kulturę". Jarosław Sellin o wykorzystaniu funduszy unijnych

Pr24- Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Przykładowo aż 750 mln złotych będzie przeznaczone tylko na Muzeum Historii Polski. Dużych inwestycji będzie sporo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.Wysłuchaj nagrania audycji

Gość Polskiego Radia 24 mówił o inwestycjach w instytucje kulturalne ze środków unijnych. - Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Największą inwestycją będzie Muzeum Historii Polski, na które będzie przeznaczone ok. 750 mln złotych, ale dużych inwestycji będzie sporo - zapowiedział Jarosław Sellin.

- "Twarde koperty" dla Polski to prawie 750 mld złotych, a więc w perspektywie 7-letniej mamy 100 mld rocznie i to największy budżet, który dotąd realizowaliśmy - dodał.

Wiceminister odniósł się także do warunku praworządności. - Liberalne media wprost uderzały w ostatnich latach w Polskę i Węgry, aby je dyscyplinować, by realizować interesy wielkich graczy Unii Europejskiej. Sprawdzane będzie właściwe wydatkowanie otrzymanych środków, z czym się absolutnie zgadzamy, ale nie z interpretowanym dowolnie kryterium praworządności. Tutaj jesteśmy zabezpieczeni - podkreślił.

- Walka z korupcją jest znakiem firmowym rządu. Gdyby ktoś jeszcze chciał interpretować to inaczej, będzie musiała na to wyrazić jednomyślnie zgodę Rada Europejska. Nikt nam tu krzywdy nie zrobi i dzięki sojuszowi z Węgrami takie rzeczy nie przejdą - przyznał rozmówca.

W audycji również tematy rekonstrukcji rządu, wystawy IPN w Gdańsku oraz obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search