Sellin: To siódme zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy

wpolityceWynik prezydenta Andrzeja Dudy jest najlepszy w historii polskich wyborów. Nikt takiego wyniku nie osiągnął, prawie 10,5 mln głosów. Pięć lat temu prezydent uzyskał ponad 8 mln głosów, więc powiększył to poparcie o prawie 2,5 mln głosów - mówił w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Mamy zwycięstwo Andrzeja Dudy, siódme zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy, popierającego Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta— mówił w Radiu Gdańsk Sellin.

Zwrócił uwagę, że wynik prezydenta Dudy jest „najlepszy w historii polskich wyborów”.

Nikt takiego wyniku nie osiągnął, prawie 10,5 mln głosów. Pięć lat temu Andrzej Duda uzyskał, zwyciężając z Bronisławem Komorowskim, ponad 8 mln głosów, powiększył to poparcie o prawie 2,5 mln głosów po trudnej kadencji, z bardzo trudną opozycją, totalną opozycją, która ma potężne zasoby, których nie wahała się uruchamiać w ciągu tych pięciu lat i również w czasie tej ostatniej kampanii wyborczej metody dosyć ostre i dosyć brutalne, a mimo to zaufanie zostało utrzymane, a nawet tak istotnie powiększone— powiedział wiceminister kultury.

Dodał, że przed nami 3,5 roku bez wyborów.

Będziemy się starali kontynuować politykę dobrej zmiany, kontynuować dobrą politykę dla polskich rodzin, umacniania Polski na arenie międzynarodowej, to wszystko co prezydent Duda zapowiadał, ale też wykonać to zadanie być może najtrudniejsze, mianowicie ugasić nieco emocje, zasypać te podziały, które są bardzo silne, nie tylko między politykami, ale w ogóle między Polakami, i nawet w polskich rodzinach— mówił polityk.

Stąd, według niego, „gesty, które już prezydent Andrzej Duda wykonał w wieczór wyborczy, na razie nieprzyjęte, ale liczymy na to, że jednak przyjęte będą, bo myślę, że wszyscy powinniśmy dla Polaków pracować, niezależnie od tego, czy rządzimy, czy jesteśmy w opozycji”.

Wiceszef MKiDN odnosząc się do zarzutów, że prezydent miał formalnie do dyspozycji więcej środków, narzędzi i mediów, niż kandydat KO Rafał Trzaskowski, powiedział, że „ta walka jest nierówna od wielu lat, również w ostatnich pięciu latach, bo o wiele większe zasoby są po stronie dzisiejszej opozycji”. Według niego, „to jest policzone, mniej więcej 80 proc. mediów w Polsce sprzyja dzisiejszej opozycji”.

To wynika też z rankingów ekspertów, którzy je czynią i pokazują, jakie media, we wszystkich obszarach - telewizyjnych, radiowych, prasowych i portali internetowych, komu sprzyjają, więc my tutaj jesteśmy w absolutnej mniejszości od wielu, wielu lat, w ogóle polska prawica, i mimo że rządzimy, te zasoby są w 80 proc. po stronie opozycji— stwierdził Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search