11.06.2020 Jarosław Sellin: jesteśmy spokojni o wynik wyborczy Andrzeja Dudy

Pr24- O wynik wyborczy, w konfrontacji z Rafałem Trzaskowskim, który wmawia nam strach, jesteśmy spokojni, choć zapewne nie będzie to łatwa walka - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. - Pewna fala wznosząca dla kandydata Koalicji Obywatelskiej zatrzymała się - dodał. Wysłuchaj nagrania audycji

Prezydent Warszawy i kandydat w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski w jednym z wywiadów odniósł się do listu, który prezes Prawa i Sprawiedliwości rozesłał członkom swojej partii. Jego zdaniem jest to oznaka desperacji Jarosława Kaczyńskiego i dowód na jego strach. Jarosław Sellin zapewnił jednak, że tego strachu w obozie Andrzeja Dudy oraz Zjednoczonej Prawicy nie ma.


- Wierzymy w mądrość Polaków, narodu i w to, że większość naszych rodaków dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy w ostatnich pięciu latach, a także wiąże z nią dalsze nadzieje. O wynik wyborczy, w konfrontacji z Rafałem Trzaskowskim, który wmawia nam strach, jesteśmy spokojni, choć zapewne nie będzie to łatwa walka. Jednak pewna fala wznosząca dla kandydata KO zatrzymała się - zauważył wiceminister.

"Andrzej Duda w kampanii jest bardzo aktywny"

W audycji "24 pytania" Sellin zaznaczył, że Andrzej Duda "jest w bieżącej kampanii wyborczej bardzo aktywny", co jest jego atutem. Prezydent uczestniczył w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w uroczystości wręczenia tablic upamiętniających stulecie Bitwy Warszawskiej.

Prezydent gratulował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania muzeum i podkreślał, że człowiek tak zasłużony dla niepodległości Polski jak Józefa Piłsudski powinien być w ten sposób upamiętniony.

- Muzeum jest już prawie ukończone. W tym roku będziemy je otwierać. Uroczystość była związana z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej, która była rozciągnięta na niemal sto miejscowości. Doszło w nich do różnych istotnych epizodów tej batalii. Pan prezydent postanowił uhonorować specjalnymi tablicami włodarzy tych wsi i miasteczek. Tablice te będą przypominały, że konkretne miejsce związane jest z historyczną potyczką z bolszewikami - wyjaśnił Jarosław Sellin.

Zaznaczył również, że "była to bardzo ciekawa akcja przypominająca bohaterstwo Polaków w różnych miejscach, nie tylko tych, którzy walczyli pod Warszawą".

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search