22.05.2020 "Nie stosować odpowiedzialności zbiorowej". Jarosław Sellin o walce z pedofilią

Pr24- Winny jest konkretny człowiek. Powinno się walczyć z patologią pedofilii niezależnie od tego, kim on jest. Jesteśmy w tej sprawie zdeterminowani - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Wysłuchaj nagrania audycji

W środę odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Choć ukazanych jest w nim kilka klubów muzycznych, koncentruje się głównie na sprawie sopockiego lokalu Zatoka Sztuki. To właśnie w nim miało dochodzić do seksualnego wykorzystywania nieletnich, klub ten odwiedzały znane postacie polskiego show-businessu.

Marcin Warchoł: w walce z pedofilią widać zmiany
Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że trzeba walczyć z patologią pedofilii. - Z konkretnymi ludźmi, nie stosować odpowiedzialności zbiorowej, winny jest konkretny człowiek. Powinno się walczyć z tym zjawiskiem niezależnie od tego, kim on jest. Jesteśmy w tej sprawie zdeterminowani, zaostrzamy kary za przestępstwa - powiedział Jarosław Sellin.

Swoją premierę miał też ostatnio film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", który dotyczy pedofilii wśród księży. - Nie zauważyłem, żeby ktoś chciał tolerować pedofilię. Poczekajmy na działania prokuratorów. Nie tylko w Polsce, w sposób wyjątkowo twardy i brutalny, próbowano przestępstwa konkretnych ludzi przypisać całej instytucji Kościoła, to bardzo nieuczciwe i niesprawiedliwe. Zjawisko pedofilii wśród duchownych jest marginalne. Niestety są inne grupy zawodowe mocniej zaznaczone tą patologią - podkreślił wiceminister kultury.

Sąd Najwyższy

Aleksander Stępkowski, tymczasowy I Prezes SN, zamierza dziś kontynuować obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wyłonić pięciu kandydatów na I Prezesa SN. Ostatecznie jednego z nich na to stanowisko wybierze prezydent. Zdaniem Jarosława Sellina Aleksander Stępkowski poradzi sobie z tą sytuacją. - Mamy do czynienia z ewidentną obstrukcją, którą część sędziów próbowała stosować, by nie doprowadzić do wskazania kandydatów. Wygląda na to, że część sędziów z nadania poprzednich czasów chce przeciągnąć procedurę do czasu nowego prezydenta. To niczego nie zmieni. Jestem przekonany, że prezydentem na drugą kadencję będzie Andrzej Duda. Lista kandydatów i tak trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy - tłumaczył Jarosław Sellin.

Media publiczne

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje telewizję publiczną, stację TVP Info, program "Wiadomości" oraz publicystykę polityczną w telewizji publicznej. - Media publiczne są od solidnej debaty publicznej, edukacji i kultury. Nigdy nie pozwolimy, aby doszło do ich prywatyzacji - podsumował wiceminister kultury.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search