21.05.2020 Sellin: Będziemy bronić mediów publicznych m.in. przed prywatyzacją

tvp infoWiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin powiedział, że „jego środowisko polityczne będzie bronić mediów publicznych m. in. przed prywatyzacją”. Na antenie Programu 1. Polskiego Radia podkreślił, że media publiczne są ważną instytucją dla debaty publicznej i kultury narodowej. – Nigdy nie zgodzimy się na to aby umniejszano jej potencjał, a zwłaszcza prywatyzowano. Takie pokusy mogą się tylko w szalonych głowach zrodzić – oświadczył.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który ma kandydować w wyborach na prezydenta RP, powiedział, że jeśli je wygra, to zlikwiduje serwisy informacyjne Telewizji Polskiej.

To była jego reakcja na pytania zadawane podczas konferencji prasowej od dziennikarzy TVP, dotyczące jego niespełnionych dotąd obietnic z kampanii samorządowej. Trzaskowski powiedział wprost: „spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało”. W reakcji na tą wypowiedź szef „Wiadomości” Jarosław Olechowski napisał na Twitterze, że Rafał Trzaskowski zapowiada represje polityczne wobec dziennikarzy.

Do sformułowań Trzaskowskiego odniósł się wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Stwierdził, że „pomysły prywatyzacji mediów publicznych pojawiają się od lat”.

– Mówiono to zwłaszcza w czasach tzw. afery Rywina, więc warto to pamiętać. Ta afera się z takiem pokusy m.in. wzięła, że część zasobów telewizji publicznej planowano prywatyzować, znalazł się pośrednik, który negocjował tę sprawę i jakaś konkretna firma medialna miała pokusę część tej telewizji publicznej przejąć – mówił Sellin.

– Nigdy nie zgodzimy się na to, aby umniejszano jej potencjał a zwłaszcza prywatyzowano. Takie pokusy mogą się tylko w szalonych głowach zrodzić – oświadczył Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search