18.05.2020 Jarosław Sellin: dzieło św. Jana Pawła II wciąż trwa poprzez ludzi, których uformował

logo pr3– Wyliczyłem, że jeśliby zebrać na piśmie wszystko, co św. Jan Paweł II powiedział, napisał i opublikował, to wyszłoby tego 80 tys. stron. To jest potężne, wielowymiarowe dzieło – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Dziś przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wiceminister kultury Jarosław Sellin ocenił w rozmowie z Polskim Radiem, że warto cały czas wsłuchiwać się w nauczanie papieża Polaka.
– Św. Jan Paweł II miał dwieście wypowiedzi na temat relacji katolicyzmu z judaizmem w czasie swojego pontyfikatu. To bardzo odkrywcza, przełomowa myśl, dlatego warto to studiować – podkreślił. Przypomniał słowa biografa Jana Pawła II, George'a Weigela, który ocenił, że myśli i dzieła papieża Polaka będą pracować przez kolejne setki lat, tylko "trzeba się nad tym pochylić i nad tym pracować". – Nie tylko kremówki, nie tylko sentyment, ale właśnie lektura jego dzieł. To wspaniały język i pasjonujące lektury – mówił Jarosław Sellin.

Wiceszef resortu kultury pytany był też o swoje wspomnienia związane z postacią św. Jana Pawła II. Jarosław Sellin przyznał, że były to odczucia ojcowskie. – Traktowałem go jak ojca, który daje dobre rady. Oczywiście było też dużo spotkań wielkich, masowych, uczestnictwo w liturgiach, w kanonizacji Edyty Stein. Wszyscy mamy osobiste odczucia wobec niego, jako postaci – podkreślił.
Wiceminister powiedział, że należy do pokolenia Polaków które miały szczęście iść drogą życiową razem z Janem Pawłem II. – Wszyscy mamy poczucie, że ten człowiek coś nam dał – zauważył Jarosław Sellin i ponownie przytoczył George'a Weigela. – Choć minęło 15 lat od śmierci Jana Pawła II, to wpłynął on na tylu ludzi, że jego dzieło wciąż trwa, poprzez tych właśnie ludzi, których uformował.

W rozmowie także o bieżącej polityce, w tym o kandydowaniu Rafała Trzaskowskiego.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search