16.11.2019 Jarosław Sellin: celem nowego rządu jest kontynuacja dobrej zmiany

logo pr3– Celem nowego rządu jest doprowadzenie do realizacji marzeń milionów Polaków, abyśmy wreszcie żyli na materialnym poziomie państw zachodnich - mówił w Trójce Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta), Michał Wójcik (Solidarna Polska), Krzysztof Gawkowski (Lewica), Andrzej Halicki (PO) i Stefan Krajewski (PSL).

W piątek zaprzysiężony został nowy skład rządu. W rządzie nastąpiły zmiany zarówno strukturalne, jak i personalne – w tym w resortach gospodarczych. Utworzono m.in. ministerstwo nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa, podzielono Ministerstwo Środowiska – na resort ds. środowiska i ds. klimatu, oraz utworzono stanowiska ministra w KPRM ds. europejskich. Wysłuchaj nagrania audycji

Jarosław Sellin z PiS podkreślał, że "celem jest kontynuacja rządów dobrej zmiany, doprowadzenie do tego, co w kampanii wyborczej określiliśmy celem strategicznym, czyli polskiego modelu państwa dobrobytu". – Do tego głównego celu dopasowana jest kadra uzgodniona przez premiera Morawieckiego z przywódcami obozów Zjednoczonej Prawicy – mówił Jarosław Sellin.

"Lepszy klimat to zmiany cywilizacyjne"

Polityk podkreślał, że "zabiegi o to, by był lepszy klimat, czyli lepsze powietrze i związane z tym zmiany gospodarcze, to są zmiany cywilizacyjne, które się dzieją w różnych krajach świata, zwłaszcza w naszym kręgu cywilizacyjnym". – Środowisko to jest coś, co dotyczy natury i przyrody. Rząd zdecydował się na to, żeby te bardziej wyspecjalizowane kwestie były w dwóch odrębnych resortach – wyjaśnił Jarosław Sellin.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search