17.10.2019 Sellin: Wybór Jachiry to kawałek smutnego obrazu polityki

wpolityceSmutne jest, że ktoś, kto zrobił karierę polityczną na tak paskudnym hejterstwie zdobył poparcie kilku tysięcy warszawiaków; to jest kawałek smutnego obrazu polskiej rzeczywistości politycznej— powiedział w czwartek o nowej posłance KO Klaudii Jachirze wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS).

Sellin był w czwartek pytany w Radiu Zet o możliwość współpracy z nową posłanką wybraną z listy KO w stolicy, aktorką i blogerką Klaudią Jachirą.

Smutne jest, że ktoś, kto zrobił karierę polityczną na tak paskudnym hejterstwie zdobył poparcie kilku tysięcy warszawiaków. To jest kawałek smutnego obrazu polskiej rzeczywistości politycznej— powiedział wiceminister.

Jak dodał, wierzy jednak, że Jachira „jest osobą, która zrozumiała, jaki etap w życiu osiągnęła, że ma być reprezentantką narodu w polskim Sejmie, gdzie się wykuwa prawo, gdzie się działa na rzecz dobra publicznego”.

To dobro powinno polegać m.in. na tym, że się nie obrażamy, nie budujemy armii nienawistników, tylko budujemy szacunek wzajemny do siebie— podkreślił Sellin, który również w tych wyborach zdobył mandat posła.

Mam nadzieje, że ta pani zrozumie, że to coś innego niż blog w internecie, w którym czyniła niegodne rzeczy. To jest ława sejmowa i przysięga, w której będzie mówić, że będzie działać na rzecz dobra publicznego i chwały Rzeczpospolitej i że zrozumie jaka jest teraz jej rola— stwierdził wiceminister.

Sellin dodał, że nie chciałby powtórki budowania pozycji politycznej, „w stylu Janusza Palikota, który wprowadził do Sejmu najbardziej barbarzyńską grupę polityczną”.

To psuje pewne standardy i powagę Sejmu. Wolałbym, żeby było w nim poważniej, a nie gorsząco— dodał polityk.

Jachira zdobyła w niedzielnych wyborach 6 tys. 434 głosy w okręgu warszawskim i uzyskała mandat poselski.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search