7.10.2019 „Wałęsa dostał oklaski również od osób, które uczestniczyły w pogrzebie”

tvp1 bLech Wałęsa jest kompletnie nieodpowiedzialny, nie kontroluje tego, co mówi i kieruje się wyłącznie emocjami antypisowskimi – powiedział w poniedziałek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Jego zdaniem zaproszenie Wałęsy na konwencję PO-KO było „strzałem w kolano”. Zobacz nagranie programu

Wiceminister skomentował w TVP1 słowa Lecha Wałęsy, który, występując gościnnie na konwencji Koalicji Obywatelskiej w niedzielę w Warszawie, mówił o zmarłym Kornelu Morawieckim. – A co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca – powiedział Wałęsa.

Zdaniem Sellina, przekroczone zostały „kolejne granice, można powiedzieć, barbarzyństwa”. – Takich rzeczy się nie robi dzień po pogrzebie człowieka powszechnie szanowanego, docenianego i to jeszcze z użyciem takich słów – podkreślił.

Zwrócił również uwagę, że „bulwersujący” był brak reakcji uczestników konwencji, która powinna być „natychmiastowa”. Jak wskazał, Wałęsa „dostał oklaski również od osób, które uczestniczyły w pogrzebie Kornela Morawieckiego”.

Zdaniem Sellina szef PO Grzegorz Schetyna, „który wysłał miłego tweeta doceniającego Kornela Morawieckiego po jego śmierci, powinien był wejść na trybunę i powiedzieć »przekroczyłeś pewne granice, Lechu. My się z tymi słowami nie utożsamiamy«”. – Nie zrobił tego – zauważył wiceminister.

Dodał, że zaproszenie na konwencję tydzień przed wyborami „człowieka kompletnie już nieodpowiedzialnego, niekontrolującego tego, co mówi i kierującego się wyłącznie emocjami antypisowskimi” było „strzałem w kolano”.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search