22.09.2019 Jarosław Sellin przedstawił program polityki historycznej PiS. "Jeżeli nie będziemy jej przekazywać, umrzemy jako naród"

radiogdanskPrawo i Sprawiedliwość chce kontynuować swoją politykę kulturalną i historyczną po ewentualnym wygraniu nadchodzących wyborów. W niedzielę na gdańskim Ujeścisku wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin przedstawił program PiS na dalszy rozwój polskiej kultury. Jak podkreślił, tego tematu nie można lekceważyć.
- Żeby polityka historyczna, czyli zmierzająca do takiego wzmocnienia kapitału moralnego Polski i Polaków, była efektywna, trzeba systematycznie i systemowo budować instytucje, które się tym zajmują. Wcześniej nie mieliśmy ich zbyt wiele, dlatego nasz rząd wybudował wiele muzeów dedykowanych polskiej historii i po ewentualnym wygraniu wyborów zamierza budować następne. Wierzymy, że to przyniesie efekty i historia naszego kraju się upowszechni - mówił Jarosław Sellin.

 

CHCĄ DBAĆ O POLSKĄ HISTORIĘ
Uczestnicy po spotkaniu z Jarosławem Sellinem byli usatysfakcjonowani przedstawionym programem. Jak podkreślali, pielęgnowanie polskiej historii jest bardzo ważne.

- Jestem naprawdę podbudowany spotkaniem. Moja rodzina pochodzi z kresów i informacja o powołaniu w Lublinie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej jest dla mnie wzruszająca. Muzea są po to, żeby przypominać o polskiej historii. Tak powinno być. Dbajmy o to - mówił jeden z uczestników.

- Kiedy chodziłem do szkoły, historia naszego kraju była wręcz stłumiona. Uczono nas o niej bardzo mało. Jeżeli nie będziemy się uczyć o historii Polski i przekazywać jej z pokolenia na pokolenie, to zginiemy jako naród - mówił inny.

MUZEUM HISTORII POLSKI W 2021
Jednym z punktów programowych Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących polityki historycznej, jest powstanie Muzeum Historii Polski wewnątrz Cytadeli na warszawskim Żoliborzu.. Docelowo ma zostać otwarte w marcu 2021 roku.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search