21.08.2019 Sellin o tzw. pakcie senackim: Brak wiary w zwycięstwo

wpolityceŁukasz Piebiak twierdzi, że zarzuty wobec niego to pomówienia i, że będzie bronił swojego dobrego imienia. Dla czystości sprawy podał się do dymisji. Sprawa na pewno będzie wyjaśniona—zaznaczył na antenie radiowej „Trójki” Jarosław Sellin, wiceszef MKiDN.

Premier Morawiecki przyjął dymisję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Prokuratura wszczęła postępowanie

Wicepremier Gowin po dymisji Piebiaka: Jestem przekonany, że minister Ziobro podjął działania sprawdzające w swoim ministerstwie

prokuratura podlega formalnie ministrowi Ziobro, ale prokuratura ma możliwości działania niezależnie od jakiegokolwiek polityka—przypomniał polityk.

Na pewno będziemy mieli do czynienia ze wzmożoną histerią w tej sprawie i polityków opozycji i mediów z nią związanych. Te środowiska rozpaczliwie szukają tematu, który podważyłby zaufanie do mojego środowiska politycznego i do bilansu naszych 4 lat rządów
—mówił Sellin, odnosząc się do działań opozycji ws. byłego już wiceministra sprawiedliwości.

W rozmowie pojawił się również wątek tzw. paktu senackiego.

Tzw. pakt senacki opozycji pokazuje dwie rzeczy: brak wiary w opozycji w zwycięstwo w wyborach i, że ludzie są nabierani w jakieś różnice w opozycji. Tak naprawdę, wszystkie te środowiska łączy zapiekły anty-PiS i naruszenie establishmentu IIIRP—zauważył Sellin.

Nie miejmy złudzeń, to są środowiska, które udają rywalizację między sobą, ale będą współpracować, bo łączy je jeden cel: odsunięcie PiS od władzy—dodał.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search