11.08.2019 Sellin: Tuska też stać na to, żeby oddać pieniądze za loty

wpolityceByły marszałek Sejmu Marek Kuchciński przekazał na cele charytatywne pieniądze za loty rządowym samolotem, w których uczestniczyła jego rodzina. Wiceminister kultury Jarosław Sellin zasugerował na antenie Polsat News, że podobnie mógłby zrobić Donalda Tusk, który za swoich rządów bardzo często latał na trasie Warszawa-Gdańsk na koszt państwa.

 

Były dziennikarz „Newsweeka”, który opisał loty Tuska, wspomina: Traktował samolot jak taksówkę. Efektywnie pracował trzy dni

Marek Kuchciński zwrócił pieniądze za loty, w których uczestniczyła rodzina. Myślę, że Donalda Tuska też stać na to, żeby takiego zwrotu dokonać— podkreślił Jarosław Sellin.

A na pewno media już takich wyliczeń dokonały, bo są rzetelne i obiektywne— dodał.

Wiceminister Sellin podkreślił też, że PiS przygotuje regulacje dot. lotów o statusie HEAD.

W ramach nagonki, którą organizowała opozycja, ale też duża część mediów, trwającej kilka tygodni, dowiedzieliśmy się, że opinia publiczna żąda napięcia standardów w tej sprawie. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu takie regulacje wprowadzimy. Chcieliśmy skończyć z tym koncertem, zwłaszcza opozycji, która „poczuła krew” w tej sprawie, bo nie ma innych poważnych tematów, z powodu których mogłaby nas krytykować. Po prostu eksploatowała nadmiernie ten temat— mówił.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search