26.06.2019 Przedstawiciele rządu pojawią się na uroczystościach na Westerplatte. Sellin: "Reprezentacja będzie na wysokim szczeblu"

radiogdansk1 września obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości, które rozpoczynają się o 4:45, od 1998 roku organizuje miasto. Czy będzie współpracować z rządem? Gościem Dnia Radia Gdańsk był Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Rozmawiał Jarosław Popek. Wysłuchaj nagrania audycji


- To pewna tradycja i zawsze biorą w nich udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Teraz mamy do czynienia z okrągłą, 80. rocznicą, więc reprezentacja będzie na wysokim szczeblu. Myślę, że pojawi się premier Mateusz Morawiecki, duża część rządu, przedstawiciele parlamentu. Prezydent Andrzej Duda będzie wtedy gościł prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera w Warszawie, może spotkają się też w Wieluniu. My zapraszamy także przedstawicieli miasta do różnych wydarzeń, które organizujemy w Gdańsku - na rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow 23 sierpnia, 1 września do Muzeum II Wojny Światowej, na odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego, Mamy nadzieję, że skoro na uroczystościach na Westerplatte pojawi się poważna delegacja rządowa, to przedstawiciele miasta pojawią się na wydarzeniach organizowanych przez nas - mówił gość Radia Gdańsk.

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search