13.04.2019 Znani, nieznani - Jarosław Sellin

logo pr1

Jarosław Sellin wychował się w rodzinie o kaszubskich korzeniach. Przyznaje się do biernej znajomości języka kaszubskiego – rozumie ten język, ale nim nie włada. W 1988 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Zanim trafił do polityki pracował jako nauczyciel historii w liceum, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim oraz jako dziennikarz. Wysłuchaj nagrania audycji

Jarosław Sellin startuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskich z pomorskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, idzie do PE m.in. po to, aby walczyć z chorobą Unii Europejskiej, jaką jest nadmiar prawa.

- W Sejmie najbardziej byłem aktywny w Komisji ds. Unii Europejskiej, drugiej najciężej pracującej komisji w Sejmie. Komisja musi się spotykać aż 400 razy w ciągu jednej kadencji dlatego, że produkcja prawa w Brukseli czy w Strasburgu jest tak intensywna, że raz w tygodniu pojawia się dyrektywa, a dwa razy dziennie, łącznie z sobotami i niedzielami, rozporządzenia. I to wszystko trzeba zaimplementować do prawa krajowego. To jest gorączka legislacyjna, to choroba Unii Europejskiej – nadmiar prawa. Unia przekształca się w strefę zakazów i nakazów. Z tym też trzeba skończyć – powiedział gość audycji.

Jak wspomina lata pracy w dziennikarstwie? Jak znajduje czas na czytanie książek i słuchanie muzyki? Co sądzi o współczesnej muzyce jazzowej? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji."

©2005 - 2019 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search