28.03.2018 Kwestia wynagradzania władzy stoi na głowie? Sellin: Musimy odważnie o tym rozmawiać. Premier Szydło miała prawo do przyznania nagród

wpolityceRelacje między premierem Morawieckim a wicepremier Szydło układają się bardzo dobrze. Czasem uczestniczę w posiedzeniach rządu w zastępstwie pana premiera Glińskiego i widzę współpracę. Wytworzyliśmy coś, co może być zaskakujące, jeśli spojrzymy na 25-letnią tradycję polskiej polityki - to wewnętrzna kultura w Zjednoczonej Prawicy i pracy zespołowej — powiedział w „Kwadransie Politycznym” wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Zapewnił, że widzi współpracę, pracę zespołową całego rządu. Dodał, że bywa również na posiedzeniach Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który prowadzi premier Szydło i widzi, jak wyznaczane są nowe zadania poszczególnym ministrom.

Pytany o to, kto ma większe wsparcie Jarosława Kaczyńskiego, Sellin podkreślił, że prezes PiS wspiera cały rząd, a zadania które są do wykonania, wynikają za całego programu wyborczego. Zapewnił, że zarówno premier Szydło, jak i premier Morawiecki mieli i mają pełne wsparcie Jarosława Kaczyńskiego.

Odnosząc się do kwestii nagród podkreślił, że każdy szef każdej instytucji ma prawo do przyznawania nagród w ramach budżetu, którym dysponuje. Podkreślił również, że premier Morawiecki nigdy nie mówił, że była premier nie miała prawa do wynagradzania własnych podwładnych.

Miała do tego prawo, podjęła jedynie inną decyzję— wyjaśnił.

Zdaniem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, warto rozmawiać o tym jak władza jest wynagradzana.

Dyrektor departamentu, który na przykład mnie podlega, a także każdy dyrektor instytucji, którą ja nadzoruję, zarabia więcej niż minister. Również prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent Polski. To jest postawione na głowie— dodał.

Sellin tłumaczył, że w kampanii wyborczej zjednoczona prawica obiecała, że zostaną zlikwidowane patologie i odzyskane zostaną publiczne pieniądze, które gdzieś się rozpływały.

Odzyskaliśmy kilkaset miliardów złotych z VAT, które przeznaczane są dla nas wszystkich, Polaków, na cele społeczne. Likwidujemy różnego rodzaju patologie wynikające z różnych afer, np. w Polskiej Żegludze Morskiej czy Amber Gold. To wymaga bardzo ciężkiej pracy i ten rząd te prace wykonuje. Połóżmy na szali te potężne miliardy, które dla Polaków odzyskaliśmy, z nagrodami (dla członków rządu – PAP), które dotyczyły kilku tysięcy złotych— przekonywał Sellin .

Przyznał, że są skrajne opinie, że politycy powinni pracować społecznie. Jednak jego zdaniem, „w przyszłości trzeba będzie ten temat odważnie postawić i pokazać, że w systemie wynagradzania władzy pewne rzeczy są postawione na głowie” - dodał

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search