26.03.2018 J. SELLIN: DOBRZE, ŻE W KOŃCU ŚCIGA SIĘ TYCH, KTÓRZY UWŁASZCZALI MAJĄTKI INNYCH

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji ma pracę na wiele lat; nieprawidłowości było wiele – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Do tej pory komisja rozpatrzyła kilkanaście spraw.

Dziką reprywatyzacje bada także prokuratura. Obecnie prowadzonych jest 365 śledztw. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przygotowała już pierwszy akt oskarżenia ws. dzikiej reprywatyzacji w stolicy wobec siedmiu osób. Wśród nich są adwokaci, rzeczoznawcy i tzw. handlarze roszczeń.

Wiceminister Jarosław Sellin zwraca uwagę, że z niepełnego jeszcze przeglądu wynika, iż w stolicy pod parasolem ochronnym funkcjonowała mafia reprywatyzacyjna.

Maryja– Dobrze, że państwo polskie zaczęło w tej sprawie działać i przestało być państwem teoretycznym. Zaczęło ścigać łobuzów, którzy unieszczęśliwiali tylu ludzi i uwłaszczali się na nie własnym majątku i stawia ich przed sądem – powiedział Jarosław Sellin.

Komisja ds. warszawskiej reprywatyzacji anulowała wiele decyzji reprywatyzacyjnych Najgłośniejsza sprawa dotyczyła m.in. nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16. Udziały w kamienicy posiadał mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w najbliższą środę. Na rozprawę została wezwana prezydent Warszawy. Do tej pory odmawiała stawienia się przez komisją

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search