26.01.2018 Sellin: Trzeba być troglodytą moralnym, żeby hołubić kogoś takiego

tvp info– Każda polska rodzina została dotknięta drugą wojną światową, głównie zbrodniami Niemców i Hitlera. Naziści to są troglodyci moralni i muszą się chować po lasach – powiedział w programie „O co chodzi” wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

– Trzeba być troglodytą moralnym, żeby hołubić zbrodniarza, który wymordował sześć milionów obywateli polskich –  wiceminister. – To jest absolutny margines, zjawisko nie występujące u nas tak szeroko jak w Niemczech – dodał.

Zobacz nagranie programu "O co chodzi"

Jarosław Sellin poinformował, że gotowa jest już ustawa dekoncentrująca rynek medialny w Polsce. – Realny problem z nadmierną obecnością kapitału zagranicznego w Polskim rynku medialnym, konkretnie prasowym, istnieje – stwierdził. Dodał, że podjęcie tego tematu jest kwestią decyzji politycznej przywództwa Prawa i Sprawiedliwości.

Gość TVP Info poruszył też kwestię podziału środków z Unii Europejskiej. – Pieniądze do budżetu Unii my też wpłacamy, około 20 miliardów euro rocznie. Te pieniądze dzielone są tak, że największe sumy dostają ci, którzy mają najwięcej do nadrobienia – zaznaczył.

Wskazał, że dopóki nie wypracujemy takiego poziomu gospodarki, jak kraje lepiej rozwinięte, większe środki finansowe się nam należą, bo to wynika z „zasad Unii Europejskiej”.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search