17.09.2021 Sellin: Hitler i Stalin wiedzieli, że porządku europejskiego nie złamie się bez zniszczenia Polski

niezalena- Hitler i Stalin wiedzieli, że porządku europejskiego się nie złamie bez likwidacji państwa polskiego. To państwo polskie walczyło o wolność, o cywilizację europejską i chrześcijańską - powiedział wiceminister kultury, dziedzictwa narodowej i sportu Jarosław Sellin w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

82 lata temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Zbrodniczy pakt
O wydarzeniu tym w rozmowie z portalem Niezalezna.pl opowiadał wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin. Polityk ocenił, że wspominając te wydarzenia nie należy mówić o pakcie Ribbentrop- Mołotow, tylko Hitler-Stalin. - Ribbentrop i Mołotow to tak naprawdę byli wykonawcy polityki dwóch największych potworów, jakie się pojawiły w historii Europy w XX wieku, czyli niemieckiego Hitlera i sowieckiego Stalina - stwierdził.

- Należy pamiętać, że oni jednak ze sobą współpracowali zanim zaczęli wojnę między sobą. Porządek Europy został zniszczony, wielkie ludobójstwo zaczęło się w Europie przez ten pakt. Obaj ci politycy, ci zbrodniarze wiedzieli, że porządku europejskiego się nie złamie bez likwidacji państwa polskiego. To państwo polskie walczyło o wolność, o cywilizację europejską i chrześcijańską- zaznaczył wiceminister. - Dlatego postanowili to państwo zniszczyć - dodał.

Nóż w plecy Polski
Jarosław Sellin podkreślił, że 17 września to bardzo smutna rocznica. - Oznaczająca wbicie noża w plecy Polsce. To data, które przypomina także męczeństwo Polaków na wschodzie, masowe wywózki na Sybir, zagładę polskich elit, polskiej inteligencji, polskich oficerów w ramach mordu katyńskiego. To wszystko wzięło się z tej daty - wyjaśnił.

Holokaustu nie byłoby bez Związku Sowieckiego
- Warto też przypominać w kontekście różnych sporów, które teraz toczymy, że ten mord, który jest najbardziej pamiętany w świecie, czyli Holokaust nie byłby możliwy, gdyby nie upadłe państwo polskie. Bez zniszczenia państwa polskiego po prostu nie byłoby żadnego holokaustu. Warto też o tym pamiętać, że my walczyliśmy także o to, żeby do czegoś takiego nie doszło, co zaplanował Hitler- stwierdził nasz rozmówca.

- We wrześniu 39. roku walczyło prawie 100 tysięcy Żydów, obywateli państwa polskiego. To była dla nich pierwsza okazja do walki z potworem, który postanowi mordować z przyczyn ideologicznych. W tym warto pamiętać, że w rozpoczęciu Holokaustu dopomogła Rosja sowiecka, ponieważ jak już wspomniałem, Holokaustu nie byłoby bez upadku państwa polskiego- zakończył.

©2005 - 2022 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search