20.02.2020 Jarosław Sellin w Gazeta.pl o wraku tupolewa: Prędzej czy później musi wrócić do Polski

Gazeta- W Polsce próbujemy dociec prawdy związanej z tym, jakie były przyczyny katastrofy smoleńskiej. Aby się do tej prawdy przybliżyć, przydałoby się mieć pełny dostęp do wraku i oryginalnych czarnych skrzynek - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak dodał, "prędzej czy później", wrak tupolewa musi wrócić do Polski. Zobacz nagranie programu 

10 kwietnia będzie obchodzona 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl wiceminister kultury Jarosław Sellin, nie jest wykluczone, że w Smoleńsku tego dnia pojawią się premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył jednak, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, jest uzależniona też od stanowiska rosyjskich władz. Wiceminister odniósł się do kwestii zwrotu wraku tupolewa przez Rosjan.

- Prędzej czy później to się musi stać, trudno sobie wyobrazić, że to będzie trwało wiecznie. To własność państwa polskiego, to jest potrzebne do zakończenia śledztw w Polsce. Rosjanie zachowują się tak, jak napisał jeden z publicystów, jakby trzymali łup wojenny, chcą go używać do celów politycznych, wzmagania emocji. To nie jest ich własność, oni powinni to dawno zwrócić - zaznaczył Jarosław Sellin.

- W Polsce próbujemy dociec prawdy związanej z tym, jakie były przyczyny katastrofy smoleńskiej. Aby się do tej prawdy przybliżyć, przydałoby się mieć pełny dostęp do wraku i oryginalnych czarnych skrzynek - dodał.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search