12.09.2019 Regionalna konwencja PiS w Gdańsku. Jarosław Kaczyński: "Musimy doprowadzić do tego, aby polska gospodarka była jeszcze bardziej produktywna"

radiogdanskRegionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbywa się dziś w Gdańsku. Na dziedzińcu Politechniki Gdańskiej zebrało się ponad 100 polityków rządzącego ugrupowania, wśród nich prezes PiS - Jarosław Kaczyński.
Konwencja rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie na scenę wyszedł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, którego przywitano gromkimi brawami.

PŁACA MINIMALNA I GOSPODARKA

Prezes PiS swoje wystąpienie rozpoczął od spraw gospodarki. Nawiązał do zeszłotygodniowej konwencji w Lublinie i podniesienia płacy minimalnej. Przypomniał, że najpierw będzie to 3 tysiące złotych, a w kolejnych latach 4 tysiące.

- Niektórzy mówią, że szkodzi to gospodarce, przedsiębiorcom. To jest polityka zmierzająca do tego, żeby Polakom lepiej się żyło - mówił Kaczyński. - To jest polityka racjonalna, wpisująca się w w większy plan, by w końcu dogonić naszych zachodnich partnerów. Chcemy doprowadzić do tego, aby uśpiony polski kapitał ruszył ku unowocześnieniu polskiej gospodarki - dodał prezes PiS.

Podczas wystąpienia Jarosław Kaczyński odniósł się także do gospodarki morskiej i rozwoju stoczni. - Rząd już przyjął ustawę, która będzie regulowała dla rozwoju stoczni wszystkie problemy. Jeżeli wygramy, to będzie nowa podstawa, by iść do przodu. Stąd ta wielka potrzeba mobilizacji, by nasza ojczyzna przeżywała dobry czas, by się rozwijała, ścigała - tłumaczył polityk. - Do ostatniego dnia kampanii będziemy walczyć o każdy głos. Wiem, że na tych terenach nie jest to łatwe. Proszę o wielką mobilizację, o wiarę w zwycięstwo, o ciężką pracę i walkę o głosy - dodał.

Po prezesie Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał wiceminister kultury Jarosław Sellin. Polityk poruszył temat braku nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Gdańska tragicznie zmarłemu Lechowi Kaczyńskiego. - Grudzień 1970 to pierwszy wiatr wolności, który zawiał właśnie stąd. Wspominam o Wolnych Związkach Zawodowych bo wstydem jest, że nie przyjęto uchwały o nadaniu honorowego obywatelstwa Lechowi Kaczyńskiemu - mówił Sellin. Zaznaczał także, jak ważny jest udział w nachodzących wyborach.

- Gdańsk jest miastem wolności. Wybory 13 października będą najważniejszymi wyborami ostatniego 30-lecia. Trzeba zadać sobie pytanie, czy Polska będzie wyspą wolności - podkreślał Jarosław Sellin.

- Wiemy, że są problemy, że wolność jest ograniczana w różny sposób, nawet regulacjami prawnymi. Polska musi pozostać wyspą wolności w Europie. Jest też wymiar wolności wewnętrznej. Musimy zabezpieczać naszą niepodległość. Musi zwyciężyć Prawo i Sprawiedliwość - dodał.

Po zakończeniu konwencji w Gdańsku Jarosław Kaczyński uda się do Słupska, gdzie spotkanie z politykami i wyborcami rozpocznie się o 19:30 w siedzibie Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

W sobotę w Łodzi ma się odbyć pierwsza z czterech lub pięciu tak zwanych konwencji tematycznych. To spotkania, podczas których politycy Prawa i Sprawiedliwości będą ogłaszać kolejne elementy programowe. Podczas zeszłotygodniowej konwencji taką zapowiedzią był między innymi plan budowy stu obwodnic.

©2005 - 2020 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search