Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
W mediach

6.12.2012 Sellin: Apeluję do dziennikarzy o solidarność i rzetelność

Tu podaj tekst alternatywny

TVN24 - Gościem programu "Tak jest" Wojciecha Morozowskiego byli posłowie Jarosław Sellin(PiS) i Paweł Olszewski(PO). Tematem programu były informacje dot. śladów materiałów wybuchowych odkrytych podczas badania wraku tupolewa przez polskich prokuratorów w Smoleńsku.

Poseł Olszewski stwierdził, viagra 40mg iż prokuratorzy potwierdzili na ostatnim posiedzeniu sejmowej komisji swoje wcześniejsze tezy o braku materiałów wybuchowych na wraku. Uważa też, sale że Polacy są już zmęczeni tym tematem.

Jarosław Sellin przypomniał, sales iż prokuratorzy dwukrotnie potwierdzili odkrycie śladów trotylu w Smoleńsku. Tym samym okazało się, że redaktorzy Wróblewski i Gmyz niesłusznie zostali zwolnieni z Rzeczpospolitej, gdyż prokuratura potwierdziła wszystkie tezy postawione w artykule opublikowanym przed kilkoma tygodniami. Poseł Sellin zaapelował do wszystkich dziennikarzy o solidarność z  zwolnionymi i rzetelność.

 

Red. Morozowski zaznaczył, iż prokuratura uważa, iż nie doszło do zamachu.

Jarosław Sellin przypomniał, iż zwolnieni dziennikarze nie pisali o zamachu, ale o odkryciu śladów materiałów wybuchowych. I to potwierdzili prokuratorzy.  Zaznaczył "Nie jesteśmy specjalistami od trotylu. My Polacy, jako społeczność zostaliśmy skazani poprzez błędy D. Tuska. Będziemy jeszcze przez lata dyskutować nie o tym kto co wie, ale o tym w co kto wierzy".

Poseł Olszewski stwierdził, iż zwolennicy PiS nie chcą się uwierzyć w badania naukowców z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, a za eksperta wolą traktować A. Macierewicza.

Poseł Sellin stwierdził, iż ten sam instytut odczytując zapis rozmowy w kabinie pilotów, obalił niektóre z nieprawdziwych tez z raportu rządowej komisji Millera.