Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2016

23.12.2016 Jarosław Sellin: czekamy aż ten konflikt spokojnie wygaśnie

logo pr1- Opozycja musi zrozumieć, pills że nie wolno okupować mównicy, treatment fotela marszałka Sejmu, czy grzebać mu w papierach - mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Mimo sobotniego apelu premier Beaty Szydło, prób mediacji ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i oświadczeń czołowych polityków PiS na czwartkowej konferencji prasowej, Platforma Obywatelska i Nowoczesna nie wycofują się z protestu i planują aż do 11 stycznia przebywać rotacyjnie w Sali Plenarnej parlamentu.
Jarosław Sellin tłumaczył, że PiS nie chce eskalować konfliktu i czeka na spokojną refleksję ze strony opozycji. Jak mówił, stąd propozycja, aby tak uformować relacje między rządzącymi a opozycją, żeby była normalna, demokratyczna debata, a nie tego typu happeningi.
- Cierpliwie czekamy aż ten konflikt wygaśnie. Mamy nadzieję, że czas świąt Bożego Narodzenia również wzbudzi jakąś refleksję u ludzi, którzy nawet ten element tradycji postanowili naruszyć i chcą sobą interesować Polaków - podkreślił wiceminister kultury.
Gość Jedynki dodał, że posłowie, którzy okupują Salę Plenarną łamią prawo i są podstawy do tego, aby zgłosić ten czyn do prokuratury.