Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Archiwum - 2016

18.12.2016 Jarosław Sellin: to nie PiS eskaluje napięcie

Pr24- Autorami obecnego napięcia są siły polityczne i związane z nimi środowiska społeczne, cialis które nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów z października ubiegłego roku - mówił w audycji Dwoje Na Jednego wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że środowiska te są przekonane o własnej predestynacji do sprawowania władzy w Polsce. - Demokrację traktują jako rytuał, ale nie uznają, że demokracja może odsunąć ich od władzy. Uważają moje środowisko polityczne i siły społeczne, które za nim stoją za anachronizm, który już dawno powinien zniknąć ze sceny politycznej. Jak zapowiadał to kiedyś Donald Tusk ? mieliśmy wyginąć jak dinozaury - powiedział Jarosław Sellin.
Jego zdaniem, to stronie tych środowisk jest zła wola, niepogodzenie się z werdyktem wyborczym i szukanie pretekstów do tego, by eskalować napięcie oraz próbować jak najszybciej skrócić władzę PiS, "obalić ją". - Opozycja gotowa jest do podjęcia wszelkich metod i wszelkich działań, by odebrać nam władzę. Środkami demokratycznymi czy też nielegalnymi, tak to czytam - podkreślał wiceminister kultury. Dodał też, że nie widzi powodów do przedterminowych wyborów.
Jarosław Sellin Opozycja gotowa jest do podjęcia wszelkich metod i wszelkich działań, by odebrać nam władzę. Środkami demokratycznymi czy też nielegalnymi, tak to czytam
Po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy i przedstawicieli partii politycznych, Jarosław Sellin spodziewa się ostudzenia nastrojów i znalezienia wyjścia z sytuacji. - Być może również propozycji prezydenta w tej sprawie. Aczkolwiek sytuację należy przede wszystkim rozwiązać w Sejmie, bo tam doszło do kryzysu - mówił gość Polskiego Radia 24.
Więcej w całej rozmowie. Jarosław Sellin mówił też m.in. o problemie uregulowania obecności dziennikarzy w Sejmie.